Hiszpańska tenisistka Garbine Muguruza, była liderka rankingu WTA, ogłosiła, że nie zagra w tym sezonie na kortach ziemnych i trawiastych. Ostatnie spotkanie rozegrała w lutym.

Muguruza w tym roku wystąpiła tylko w czterech meczach, nie notując ani jednego zwycięstwa. W ostatnim starciu, w lutym w turnieju w Lyonie, uległa Czeszce Lindzie Noskovej w pierwszej rundzie. Od tamtej pory ma przerwę w rywalizacji. 

Spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi jest wspaniałe i jest dla mnie bardzo zdrowe. Przedłużę ten czas aż do lata, w związku z tym ominie mnie część sezonu na kortach ziemnych i trawiastych - napisała Hiszpanka na Instagramie. 

29-letnia tenisistka najwyżej w karierze była sklasyfikowana na pierwszym miejscu w rankingu WTA, po tym jak wygrała wielkoszlemowe French Open 2016 i Wimbledon 2017. W 2021 roku triumfowała w trzech turniejach WTA i w światowym zestawieniu była trzecia. 

Spory spadek zanotowała w zeszłym roku, bowiem w żadnej imprezie nie przebrnęła ćwierćfinału. Obecnie plasuje się na 132. miejscu w światowym rankingu.