Maria Szarapowa awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Rozstawiona z numerem siódmym Rosjanka w poniedziałek pokonała swoją rodaczkę Ksenię Perwak 6:1, 6:2.

Następną rywalką byłej liderki światowego rankingu będzie Bułgarka Cwetana Pironkowa.

Szarapowej zwycięstwo w pierwszej rundzie zajęło 61 minut, o jedną mniej niż w niedzielę Agnieszce Radwańskiej.

We French Open, którego pula nagród wynosi w tym roku 23,968 mln euro, Rosjanka występuje po raz 12. Dwa lata temu triumfowała, przed rokiem dotarła do finału, a wcześniej m.in. dwa razy zagrała w półfinale i trzykrotnie w ćwierćfinale.

W tej samej ćwiartce, co Szarapowa znajduje się najwyżej rozstawiona Amerykanka Serena Williams, więc obie zawodniczki mogą trafić na siebie już w 1/4 finału.

W poniedziałek mecze rozpoczęły się z ponadgodzinnym opóźnieniem z powodu opadów deszczu.

Jedynym polskim tenisistą, który zaprezentuje się w drugim dniu imprezy jest Łukasz Kubot. Jego rywalem na korcie numer trzy jest rozstawiony z numerem 18. Łotysz Ernests Gulbis, a pojedynek rozpoczął się ok. godz. 16.

W niedzielę do drugiej rundy, oprócz grającej w stolicy Francji z "trójką" starszej z sióstr Radwańskich, awansował Jerzy Janowicz (nr 22). Odpadli z rywalizacji w singlu Michał Przysiężny i Katarzyna Piter. We wtorek przystąpi do niej Urszula Radwańska

(jad)