Rozstawiony z numerem 22. Jerzy Janowicz pokonał Victora Estrellę Burgosa z Dominikany 6:1, 6:4, 6:7 (6-8), 6:4 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (pula nagród 23,968 mln euro). Dzięki temu zwycięstwu 23-letni łodzianin przerwał serię porażek, która trwała od połowy lutego. W tym czasie przegrał dziewięć meczów.

W ubiegłym roku Janowicz dotarł do trzeciej rundy Roland Garros. By powtórzyć ten wynik w obecnej edycji, będzie musiał wygrać z Finem Jarkko Nieminenem, który nieco wcześniej wyeliminował Michała Przysiężnego po trwającym prawie cztery godziny spotkaniu.

W grze pojedynczej mężczyzn w tegorocznym French Open zaprezentuje się jeszcze Łukasz Kubot.

Pierwszego dnia wielkoszlemowej rywalizacji w Paryżu do drugiej rundy awansowała także rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz (Polska, 22) - Victor Estrella Burgos (Dominikana) 6:1, 6:4, 6:7 (6-8), 6:4