Jerzy Janowicz przegrał z rozstawionym z numerem pierwszym Hiszpanem Davidem Ferrerem 4:6, 6:4, 0:6 w ćwierćfinale halowego turnieju tenisowego ATP World Tour 500 na twardych kortach w Walencji (pula nagród 1 496 095 euro). Było to drugie spotkanie tych tenisistów. W ubiegłym roku w finale turnieju w Paryżu także lepszy był Ferrer.

Spotkanie trwało godzinę i 40 minut. Janowicz długo prowadził wyrównaną walkę z faworyzowanym Hiszpanem. Nie poddał się po pierwszym przegranym secie i kolejną partię rozstrzygnął na swoją korzyść. Decydujący set był już jednak popisem Ferrera. Trzeci obecnie w światowym rankingu tenisista wygrał go bez straty gema.

Dzień wcześniej z turniejem w Walencji pożegnał się natomiast Michał Przysiężny, który przegrał z Hiszpanem Nicolasem Almagro 4:6, 5:7.