Agnieszka Radwańska spadła z 9. na 13. miejsce w rankingu tenisistek WTA Tour. W czołówce bez zmian - prowadzi Amerykanka Serena Williams, przed Rumunką Simoną Halep oraz Rosjanką Marią Szarapową.

W poprzednim tygodniu Radwańska odpadła w 1/8 finału turnieju w Madrycie (pula nagród 4,185 mln euro), po porażce z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 3:6, 2:6.

Starsza z sióstr Radwańskich (młodsza Urszula jest 109. na liście WTA) zajmowała miejsce w czołowej dziesiątce rankingu nieprzerwanie od 10 października 2011 roku. Po raz pierwszy znalazła się w niej w lipcu 2008 roku. W lipcu 2012 awansowała na najwyższą w karierze pozycję - drugą.

W zestawieniu WTA "Road to Singapore", które wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju Masters, Agnieszka Radwańska wróciła z 21. na 20. miejsce. Prowadzi Serena Williams, przed Halep i Szarapową. Tuż za nimi jest Hiszpanka Carla Suarez Navarro, do tej pory sklasyfikowana na piątej pozycji; wyprzedziła Czeszkę Karolinę Pliskovą. Z 15. na szóste miejsce awansowała Kvitova.

(es)