Iga Świątek pokonała Claire Liu w drugiej rundzie turnieju French Open. W pierwszym secie Polka miała problemy z amerykańską tenisistką, ale w drugiej części spotkania nie oddała rywalce nawet gema. Kolejną rywalką raszynianki będzie Chinka Xinyu Wang.

Iga Świątek świetnie rozpoczęła spotkanie. Dwa razy przełamała rywalkę i prowadziła 3:0. Później jednak zaczęła seryjnie popełniać proste błędy - np. serwisowe. Liu bezlitośnie wykorzystała słabszy fragment gry rywalki i odpowiedziała wygrywając trzy gemy z rzędu.

Marazm Świątek trwał do siódmego gema - wówczas wróciła precyzja Polki. To pozwalało liderce rankingu WTA na wyjście z opresji nawet gdy rywalka miała break pointy. Świątek wyszła na prowadzenie 5:3 i ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:4.

Na początku drugiego seta powtórzyła się sytuacja z pierwszej części spotkania. Znów raszynianka rozpoczęła fantastycznie i wygrała pierwsze trzy gemy. Tym razem nie dała się jednak wybić z rytmu, cały czas dominowała na korcie i wygrała drugą odsłonę bez straty gema.

Zwyciężczyni pojedynku w trzeciej rundzie turnieju zmierzy się z Xinyu Wang. Chinka, która zajmuje 80. miejsce w światowym rankingu, pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 7:6 (7-5), 6:2.

Świątek z Wang nie miała jeszcze okazji grać. Chinka jest cztery miesiące młodsza od 22-letniej Polki.

Wang pierwszy raz w karierze dotarła do 3. rundy wielkoszlemowej imprezy. Na otwarcie pokonała rozstawioną z numerem 31. Czeszkę Marie Bouzkovą.

Mecz 3. rundy zaplanowany jest na sobotę.

Iga Świątek -  Claire Liu 6:4, 6:0

Oto wyniki pozostałych czwartkowych meczów 2. rundy kobiet turnieju Roland Garros w Paryżu:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Linda Noskova (Czechy) 6:3, 6:3

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 14) - Diana Sznajder (Rosja) 6:2, 5:7, 6:4

Kayla Day (USA) - Madison Keys (USA, 20) 6:2, 4:6, 6:4

Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Aliona Bolsova Zadoinov (Hiszpania) 6:3, 6:4

Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) - Petra Martic (Chorwacja) 6:4, 6:1

Xinyu Wang (Chiny) - Rebecca Peterson (Szwecja) 7:6 (7-5), 6:2

Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Simona Waltert (Szwajcaria) 6:2, 6:3

Mirra Andriejewa (Rosja) - Diane Parry (Francja) 6:1, 6:2