Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6:3, 3:6, 7:5 w drugiej rundzie turnieju WTA Premier na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród: 6,135 mln dolarów).

Agnieszka Radwańska w meczu z Dominiką Cibulkovą na twardych kortach w Indian Wells /JOHN G. MABANGLO /PAP/EPA

Mecz trwał dwie godziny i 41 minut, a Słowaczka okazała się niezwykle wymagającą rywalką. W trzecim secie grająca z zabandażowanym udem Radwańska przegrywała już 2:5, ale obroniła piłkę meczową i odwróciła losy spotkania.

Było to siódme zwycięstwo w dziesiątym pojedynku Radwańskiej z zajmującą obecnie 57. miejsce w rankingu WTA Cibulkovą.

W pierwszej rundzie 27-letnia krakowianka miała "wolny los". Jej kolejną rywalką będzie zaś Rumunka Monica Niculescu.

Dzień wcześniej w pierwszej rundzie debla Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska przegrały z Chinkami Yi-Fan Xu i Saisai Zheng 5:7, 6:7 (1-7). W eliminacjach singla odpadły zaś Paula Kania i Magda Linette.