Na stronie www.szlachetnapaczka.pl najbiedniejsze polskie rodziny wciąż czekają na Waszą pomoc. Wszyscy potrzebujący zostali odkryci przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. To ostatni dzwonek na to, aby zaangażować się w akcję, bo jeśli teraz nie znajdą się darczyńcy, ubodzy zostaną bez pomocy. Aby zainspirować Polaków do pomagania, swoją solidarność z potrzebującymi pokazali Kamil Stoch oraz Maciej Kot wraz z reprezentacją polski w skokach narciarskich.

Kamil Stoch, Maciej Kot Dawid Kubacki, Klemens Murańka i trener Grzegorz Sobczyk wspólnie przygotowali Szlachetną Paczkę dla ubogiej rodziny. W tym roku pomagamy starszej pani, która opiekuje się chorym synem i mężem - obydwoje mają nowotwór - mówi Kamil Stoch. To bardzo trudna sytuacja i cieszymy się, że możemy im pomóc - dodał skoczek.

Od lat robienie Szlachetnej Paczki jest wpisane w tradycję świąteczną mojej rodziny. To ważne, żeby o takich dobrych rzeczach mówić i zbierać jak największą rzeszę pomagających. Dlatego dzisiaj zrobiliśmy Paczkę całym naszym zespołem - powiedział Maciej Kot.

Wśród prezentów od Skoczków znalazła się m.in. żywność, środki czystości, pralka, ubrania i buty na zimę, a także specjalna pościel dla męża pani Natalii, który nie wstaje z łóżka przez chorobę.

W sportach drużynowych wszyscy pracują na jeden wynik, na wspólne zwycięstwo. Wszyscy muszą współpracować - mówi Kamil Stoch. Tak też było w konkursie drużynowym - każdy z nas dał z siebie wszystko i byliśmy podsumowani jako jedna grupa. W życiu, tak samo, jak w sporcie: współpraca daje dużo większe efekty niż działanie w pojedynkę. Dlatego zachęcamy wszystkich do łączenia sił i pomagania potrzebującym ze Szlachetną Paczką  - podsumował skoczek.

Bieda w Polsce: 1,60 zł na dzień

Historia rodziny, które pomógł Kamil Stoch z kolegami, to tylko jedna z tysięcy, do których dotarła w tym roku Szlachetna Paczka. Rodziny włączane do projektu najpierw są odwiedzane przez wolontariuszy, którzy dokładnie poznają ich historię, weryfikują potrzeby i postawę. Do Paczki trafią tylko ci potrzebujący, którzy nie mają roszczeniowej postawy i sami starają się wyjść z trudnej sytuacji.

Więcej poruszających historii, które odkryli wolontariusze Paczki, opublikowano w najnowszym Raporcie o biedzie w Polsce. Wynika z niego, że w 15 proc. rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, na osobę przypada 1,6 zł na dzień. To mniej niż cena bochenka chleba.

Więcej o raporcie przeczytacie >>> TUTAJ <<<

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się już w weekend 10-11 grudnia.

Rodziny i dzieci w potrzebie wciąż jednak potrzebują Waszego wsparcia. To już ostatni dzwonek, by zrobić dobry uczynek na Święta i zmienić czyjś los.

APA