W najbliższy czwartek 8 października zaprezentowane zostanie hasło Michała Rusinka będące efektem zaangażowania autora na rzecz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tego dnia sentencja mająca zachęcać Polaków do udziału w wolontariacie wybrzmi za sprawą szeregu wydarzeń organizowanych w całej Polsce. Bez wolontariuszy, w tym wyjątkowo trudnym roku, pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci. To już ostatni moment, by się zgłosić. Można to zrobić poprzez stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.

Michał Rusinek - literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacji polskiej noblistki - zdecydował się wesprzeć poszukiwania wolontariuszy do tegorocznych edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Główne wydarzenie związane z premierą opracowanego przez niego hasła odbędzie się w Krakowie. O godzinie 15:00 przy Tauron Arenie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora obu programów społecznych, będzie zachęcała Polaków do włączenia się w pomoc najbardziej potrzebującym, których w tym wyjątkowo trudnym roku jest więcej niż kiedykolwiek.

Aby najbliższe edycje obu programów mogły dojść do skutku, już w tym momencie powinna być gotowa do działania cała drużyna wolontariuszy. 4 tysięcy z nich wciąż jednak brakuje - na terenie całego kraju.

Pilnie potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Bez nich pomoc może nie dotrzeć to tysięcy rodzin i potrzebujących dzieci. Zgłoś się na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/

Z myślą o tych, których nikt nie dostrzega

Najważniejsze zdanie tego dnia pojawi się w różnych zakątkach Polski. Mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli podziwiać inscenizację oddającą przekaz hasła Michała Rusinka. Na rogu ulicy Piotrkowskiej w Łodzi przechodnie zapraszani będą do włączenia się w malowanie sentencji na wielkich płótnach. Wszystko po to, by dotrzeć do osób, które mogą dołączyć do Paczki i Akademii.

 To wolontariusze szukają osób, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Bez nich tysiące rodzin i dzieci mogą zostać w tym roku bez pomocy. A przez pandemię potrzebujących osób jest więcej niż kiedykolwiek.

Liczy się każde zgłoszenie! Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.

Wolontariat w czasie pandemii

W trakcie wydarzeń promujących hasło Michała Rusinka wolontariusze będą szerzyć ideę mądrej pomocy wśród lokalnej społeczności oraz zachęcać do udziału w wolontariacie. To ważne, bo w tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą szczególnie potrzebne, a chętnych do wolontariatu wciąż brakuje.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości współpracują z ekspertami z zakresu zdrowia i wirusologii, którzy opiniują wypracowane rozwiązania, by zachować wszelkie niezbędne zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w danym momencie i na danym obszarze kraju. 

Pilnie poszukujemy ponad 4 tysięcy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Zgłoś się na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia.

Liczy się każde zgłoszenie!