Piękne słońce i piętnaście stopni poniżej zera - tak wygląda Zakopane o poranku. Dzisiaj Tatry zafundowały swoim gościom prawdziwą bajkę: świeży skrzący się w słońcu śnieg, delikatny wiaterek i znakomite warunki narciarskie. W Beskidach warunki do jazdy są dobre. Mróz jest mniejszy, ale nie ma słońca i wieje silny wiatr.

W górach rzeczywiście trzyma kilkunastostopniowy mróz, ale i to w ciągu dnia powinno się zmienić. W słońcu z pewnością będzie znacznie cieplej, najważniejsze, że warunki na narty są wyśmienite. Wszystkie wyciągi działają. Ruszył już nawet ten na Kasprowym Wierchu .

65 centymetrów śniegu pozwała na bardzo sympatyczne skręty na Gąsienicowej. Goryczkowa wprawdzie wciąż jest zamknięta, ale to absolutny wyjątek. Poza nią wszystkie trasy narciarskie w Tatrach i na Podhalu są otwarte. I jeszcze jedna dobra wiadomość: na Zakopiance, na razie, korków nie ma.

Z powrotu zimy cieszą się też właściciele wyciągów w Beskidach. Bez przerwy działa teraz kilkadziesiąt wyciągów. Najlepsze warunki w Korbielowie, Wiśle i Szczyrku. Tam jest ponad metr śniegu. Narciarzom sprzyja także temperatura, w Beskidach jest średnio minus 3 stopnie. Miłośników białego szaleństwa z czystym sumieniem można zaprosić także do Ustronia, Zwardonia i Brennej, tam warunki są naprawdę niezłe. Dziś na beskidzkich stokach najbardziej będzie nam doskwierał silny, przeszywający wiatr. Nie spodziewajmy się także zbyt dużo słońca. Choć na razie jest ładnie.

Piotr Glinkowski