Wdowa po pochodzącym ze Szwecji terroryście Abu Bakrasie przedostała się z Syrii do Szwecji – pisze o tym brytyjski „The Sun”. Kobieta miała, według niepotwierdzonych informacji, przemycić do Skandynawii swojego 4-letniego syna. Chłopiec był wielokrotnie pokazywany w filmach propagandowych Państwa Islamskiego. Dziecko musiało być pilnie operowane – twierdzą źródła brytyjskiego tabloidu.

Brytyjka Khadijah Dare wyjechała wraz z synem do Syrii w 2012 roku. Tam dołączyła do ISIS i wyszła za mąż za pochodzącego ze Szwecji Abu Bakra. Mężczyzna zginął w nalocie w 2014 roku. 

Zanim to się stało, walczył w szeregach brygady składającej się z obcokrajowców. Jego żona zajmowała się domem. 

Oboje byli bardzo aktywni w szerzeniu propagandy ISIS. W filmach produkowanych na potrzeby Państwa Islamskiego pojawiał się również 4-latek.  W jednym z nagrań ubrany w strój militarny malec, z przepaską ISIS na czole mówi, że trzeba zabijać niewiernych.

Teraz, jak pisze "The Sun", matka i syn opuścili Syrię i przedostali się do Szwecji.

Kilka tygodni temu dziecko musiało przejść operację. Chłopiec był z matką w Szwecji. Nikt nie wie, jak im udał się tam wyjechać - twierdzą źródła brytyjskiej gazety.

Jeśli byłoby to prawdą, to kobieta ze swoim dzieckiem musiała pokonać kilka państw, żeby dostać się do Szwecji. To niepokojące, że nie została nigdzie zatrzymana - pisze "The Sun", podkreślając, że nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa kobieta.


(j.)