Nastoletnia Amerykanka każdego dnia jest w szkole wyzywana od terrorystów i morderców. Wszystko przez to, że jej imię jest takie samo jak akronim Państwa Islamskiego – Isis.

14-letnia Isis Brown musiała nawet kilka razy zmieniać szkołę, a to wszystko dlatego, że inni uczniowie wyzywali ją od "terrorystów zabijających ludzi". Zrozpaczona dziewczyna opublikowała na Facebooku film, w którym zwróciła się do osób znęcających się nad nią. Wideo szybko stało się popularne i niedługo po tym sprawą zainteresowały się media amerykańskie i brytyjskie.

Amerykanka opowiada jak codziennie ma ochotę rozpłakać się w szkole. Ludzie do mnie podchodzą i pytają "czemu zabijasz nas, Amerykanów?". Ja także jestem Amerykanką, jak można tak mówić? - opowiada.

Wskazuje też, że samo imię "Isis" pochodzi od egipskiej bogini płodności i opiekunki rodzin - Izydy. Rodzice dziewczynki zaznaczają, że lubią to imię, bo jest wyjątkowe. Ludzie zawsze się zastanawiali, skąd ma takie imię - wspomina ojciec Isis.  

Dziewczyna zachęca także wszystkie inne osoby o tym imieniu, aby były dzielne. Nie róbcie tego, co ja robiłam. Nie opuszczajcie szkoły ze strachu, że ktoś się będzie z was śmiał. Nie chowajcie się przed wszystkimi i nie płaczcie. Musicie być silniejsi. Kochajcie swoje imię, bo macie je po bogini - mówi 14-latka.

(az)