Libero siatkarskiego mistrza kraju ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski Paweł Zatorski wybrany został przez Was Sportowcem Kwietnia w Plebiscycie RMF FM i Interii! Zatorski zgromadził blisko 40 procent Waszych głosów!

Paweł Zatorski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle atakuje na stronę Łuczniczki Bydgoszcz podczas meczu PlusLigi siatkarzy. Bydgoszcz, 13 grudnia 2015 /Tytus Żmijewski /PAP

Drugie miejsce zajął nasz bokserski mistrz świata Krzysztof Głowacki (ponad 30 procent wskazań), a trzeci był snajper Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Polski Arkadiusz Milik (blisko 10 procent).

Głosujący w Plebiscycie RMF FM i Interii docenili znakomitą postawę Pawła Zatorskiego w finale ligowej batalii o złoto. Zawodnik miał ogromny wkład w wywalczenie przez ZAKSĘ, po latach posuchy, tytułu mistrza Polski. Zresztą przez cały sezon spisywał się wyśmienicie i był filarem swojej drużyny. Został najlepszym libero PlusLigi!

"Jest naszym ministrem obrony narodowej!"

Jak co miesiąc nagrodziliśmy również autora najciekawszego - zdaniem redakcyjnego jury - uzasadnienia wyboru. Zestaw gadżetów otrzymuje pani Martyna, która swój głos na Pawła Zatorskiego uzasadniła tak:

"Tytuł sportowca kwietnia (i całego roku) należy się Pawłowi Zatorskiemu, bo mimo jego młodego wieku jest niesamowicie utalentowany i do tego skromny. Jest naszym ministrem obrony narodowej!".

Gratulujemy!


Pod tym linkiem znajdziecie uzasadnienia wszystkich nominacji do tytułu Sportowca Kwietnia 2016, a poniżej - wszystkie nadesłane przez Was uzasadnienia Waszych typów:

(edbie)