Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki powalczą dzisiaj w fiński Lahti w czwartym w tym sezonie Pucharu Świata konkursie drużynowym. Optymizmem nie napawają jednak niestety wyniki biało-czerwonych w piątkowym konkursie indywidualnym.

W piątek nie zawiedli Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Stochowi skoki na odległość 126,5 i 127,5 m dały piątą pozycję. Kubacki skoczył 127,5 oraz 126 m i uplasował się ostatecznie na szóstym miejscu.

Rozczarowali natomiast Piotr Żyła i Jakub Wolny, którzy nie zdołali awansować do serii finałowej. Żyła skoczył zaledwie 116 m i został sklasyfikowany na 37. pozycji, Wolny lądował jeszcze bliżej - uzyskał 107,5 m - i w ostatecznym rozrachunku był 49.

Faworytami dzisiejszych zawodów wydają się natomiast być Austriacy, których w piątek w czołowej dziesiątce uplasowało się aż czterech.

Kadra bez zmian

Biało-czerwoni w identycznym zestawieniu rywalizowali w trzech wcześniejszych "drużynówkach" w obecnym sezonie. W Wiśle zajęli trzecie miejsce, w Klingenthal wygrali, a w Zakopanem uplasowali się na piątej pozycji.

Żadnej reprezentacji nie udało się dotąd wygrać więcej niż raz. Poza Polakami zwycięstwa mają na koncie jeszcze Austriacy i Niemcy.

Początek dzisiejszych zawodów w Lahti - o godzinie 16:00.