"Jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny. Z dnia na dzień prezentujemy się coraz lepiej. Nie ma dla mnie znaczenia z kim przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnej rundzie" - powiedział Daniel Castellani po wygranym przez Polaków meczu z Serbami 3:1.

System jest absurdalny i mówiliśmy o tym już wielokrotnie - przyznał. Musimy wygrywać, bo tak nam nakazuje nasze sumienie.

Nie rozmawiajmy o systemie rozgrywek, bo to i tak nie ma sensu. W meczu z Polakami zabrakło nam koncentracji i zrobiliśmy zbyt wiele błędów. Nasi rywale zasłużyli na zwycięstwo, bo po prostu lepiej zagrali - przyznał z kolei trener Serbów Igor Kolakovic

W drugiej rundzie mistrzostw świata we Włoszech rywalami Polaków będą Brazylia i Bułgaria. Mecze będą rozgrywane w Ankonie. Do trzeciej rundy awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu nowych grup.

W drugiej fazie podopieczni Daniela Castellaniego zagrają 30 września z obrońcami tytułu mistrzów świata - Brazylią (godz. 21.00) oraz 1 października z Bułgarią (17.00).

Skład grup drugiej fazy mistrzostw świata:

grupa G Katania Portoryko, Niemcy, Włochy
grupa I Katania Rosja, Egipt, Hiszpania
grupa H Mediolan Serbia, Meksyk, Kuba
grupa M Mediolan Francja, Argentyna, Japonia
grupa L Ankona Czechy, Kamerun, USA
grupa N Ankona Bułgaria, Polska, Brazylia