W żadnym momencie nie mieliśmy kontroli nad tym meczem. O naszej wysokiej porażce zadecydował serwis Brazylijczyków. Był dla nas zabójczy i nie potrafiliśmy sobie z nim poradzić - powiedział Daniel Castellani po porażce Polski z Brazylią 0:3. - Zagraliśmy dokładnie tak, jak chcieliśmy - skomentował spotkanie trener Brazylijczyków.

- Od samego początku rywale narzucili własny styl gry i nie mieliśmy nic do powiedzenia. Jeśli przegrywa się z takim zespołem jak Brazylia różnicą pięciu, sześciu punktów, to niewiele można już zrobić. Musimy o tym spotkaniu zapomnieć jak najszybciej. Całą naszą energię skupimy teraz na piątkowym meczu z Bułgarią. A potem będziemy czekać na sobotę, kiedy zmierzą się nasi przeciwnicy - powiedział trener reprezentacji Polski.

- Zagraliśmy dokładnie tak, jak chcieliśmy. Taktycznie zawodnicy wypełnili wszystkie zadania. Receptą na sukces było wywarcie presji w każdym elemencie i utrudnienie Polakom zadania w kontrataku. Po naszej porażce z Kubą pojawiły się głosy, że jesteśmy w kryzysie, w słabszej dyspozycji, ale pokazaliśmy, że utrzymujemy swój poziom. Nie rozumiem tylko, dlaczego Polacy jako zwycięzcy pierwszej rundy musieli rozgrywać pierwszy mecz w drugiej fazie. To nie jest sprawiedliwe. Z mojej strony mogę tylko obiecać, że w meczu z Bułgarią zagramy o wysokie zwycięstwo i zechcemy zaprezentować się jeszcze lepiej niż dziś - powiedział Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii.