W przyszłym roku w Polsce odbędą się dwa turnieje Ligi Narodów siatkarzy. Gospodarz pierwszej imprezy nie jest jeszcze znany, natomiast w dniach 28-30 maja Polacy zagrają w Gdańsku, a ich rywalami w Ergo Arenie będą Brazylia, Bułgaria i Chiny.

Inauguracyjny turniej z udziałem Polski, Słowenii, Serbii i Włoch zaplanowano w dniach 14-16 maja 2021 roku. Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrany.

Finalizujemy rozmowy dotyczące Miasta-Gospodarza pierwszego z turniejów. Ze względu na pandemię koronawirusa te formalności nieco się przedłużyły - poinformował Polski Związek Siatkówki.
Wiadomo natomiast, że dwa tygodnie później biało-czerwoni wystąpią w Gdańsku, a ich przeciwnikami będą Brazylia, Bułgaria i Chiny.

W ramach LN podopieczni trenera Vitala Heynena rywalizować będą w pięciu turniejach interkontynentalnych - w dniach 21-23 maja zagrają w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami Zjednoczonymi, od 4 do 6 czerwca zmierzą się w Japonii z gospodarzami, Kanadyjczykami i Niemcami, a tydzień później we Francji spotkają się z gospodarzami, Argentyną i Iranem.

Finałową imprezę zaplanowano od 23 do 27 czerwca we Włoszech.

W Lidze Narodów rywalizuje 16 drużyn. W zeszłym roku najlepsza okazała się Rosja, drugie miejsce zajęli Amerykanie, a Polacy uplasowali się w Chicago na trzeciej pozycji. Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię koronawirusa, została odwołana. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Poznań z pierwszymi punktami w LE. "Kolejorz" pokonał osłabiony Standard Liege