Jacek Majchrowski i Marek Lasota będą w niedzielę walczyć w drugiej turze o fotel prezydenta Krakowa. A już dziś o godzinie 20:10 zmierzą się w debacie telewizyjnej w ramach naszej akcji Twoje Wybory w RMF FM i TVP Info - Pojedynek. Zapraszamy do zadawania im pytań!

Obaj kandydaci na prezydenta mają spory dorobek naukowy i samorządowy. Jacek Majchrowski to profesor prawa, znawca historii Polski, a także kolekcjoner dzieł sztuki, były wojewoda krakowski i przede wszystkim - od 12 lat - prezydent miasta.

Z kolei Marek Lassota to dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, były poseł i radny sejmiku. Zasłynął książką o inwigilacji Karola Wojtyły. Działał też w podziemiu studenckim, a później w Solidarności.

Zadaj kandydatom pytanie!

Za pośrednictwem naszej platformy możecie zdać pytania kandydatom na prezydenta. W Waszym imieniu zadadzą je dziennikarze RMF FM i TVP Info podczas wyborczego pojedynku. Debatę będzie można zobaczyć w TVP Info. Relację z pojedynku znajdziecie na RMF24.pl. 

Wybierz miasto, które Cię interesuje. Wpisz pytanie i podpisz swoim imieniem. Pytanie możesz skierować albo do obydwu kandydatów albo bezpośrednio do którego z nich. Wówczas wpisz jego imię i nazwisko w pole"Wybierz kandydata".

ZOBACZ  RELACJĘ Z DEBATY TWOJE WYBORY - POJEDYNEK W KATOWICACH

ZOBACZ RELACJĘ Z DEBATY TWOJE WYBORY - POJEDYNEK W POZNANIU

Kolejna akcja RMF FM i TVP Info

Twoje Wybory: Pojedynek to już kolejna akcja RMF FM i TVP Info związana z wyborami samorządowymi. Wcześniej nasi reporterzy odwiedzali największe miasta Polski i rozmawiali z mieszkańcami o ich problemach. Przygotowywaliśmy wspólnie z widzami i słuchaczami Pakty dla Regionów - listy najważniejszych zagadnień, z którymi powinni zmierzyć się samorządowcy. Debatowaliśmy też o tym, co zrobić, by mieszkańców Mazowsza, Małopolski czy Podkarpacia żyło się lepiej. Rozmowy transmitowane na antenie TVP Info prowadzili Diana Rudnik i Mariusz Piekarski.

Zobacz relację z naszej debaty w Poznaniu

Zobacz naszą relację z debaty o problemach Wielkopolski

Zobacz relację z naszej debaty o problemach Mazowsza

Zobacz relację z naszej debaty o problemach Dolnego Śląska

Zobacz relację z naszej debaty w Katowicach