Walka z bezrobociem na Żuławach i Powiślu, oddłużenie szpitali powiatowych i zwiększenie liczby lekarzy specjalistów, przywrócenie połączeń kolejowych z miast w południowej części województwa do Trójmiasta - to część problemów Pomorza, które uznaliście za najpoważniejsze i umieściliście w Pakcie dla Regionu. Dokument przekazaliśmy politykom podczas debaty Twoje wybory w RMF FM i TVP Info.

Pakt dla Regionu to element wyjątkowego, multimedialnego projektu związanego z listopadowymi wyborami samorządowymi: Twoje wybory w RMF FM i TVP Info. W ramach projektu przybliżamy Wam - równocześnie w radiu, telewizji i internecie - problemy lokalnych społeczności w najróżniejszych zakątkach kraju, wskazujemy najistotniejsze sprawy do rozwiązania i przepytujemy najważniejszych polityków w regionach.

Co czwartek dziennikarze RMF FM i TVP Info odwiedzają inne polskie miasto. Dzisiaj nasz wyborczy konwój zawitał do Gdańska.

Problemy Pomorza zgłaszaliście za pomocą specjalnej platformy - Samorządowej Mapy Życzeń i w mailach do redakcji. Na podstawie Waszych głosów, a także rozmów naszego dziennikarza w regionie wybraliśmy 10 postulatów. Wy, głosując przez cały dzień w naszej sondzie, wybraliście te, które uważacie za najważniejsze, a wskazane przez Was punkty trafiły do Paktu dla Regionu.

Wręczyliśmy go najważniejszym pomorskim politykom podczas debaty Twoje wybory w RMF FM i TVP Info, którą poprowadzili Diana Rudnik i Mariusz Piekarski.

Udział w dyskusji wzięli:

Janusz Lewandowski (Platforma Obywatelska)

Andrzej Jaworski (Prawo i Sprawiedliwość)

Prof. Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Krzysztof Trawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Robert Biedroń (Twój Ruch)

Zobaczcie szczegółowe wyniki naszej sondy:


W kolejnych tygodniach nasz wyborczy konwój zawita do kolejnych regionów [SPRAWDŹ LISTĘ!]. Przez cały czas na RMF 24 czekamy natomiast na Wasze opinie - za pośrednictwem Samorządowej Mapy Życzeń możecie zgłosić problemy, z którymi boryka się Wasz region, zaznaczyć, czego oczekujecie od nowych samorządowców. By to zrobić, wybierzcie ten region na Samorządowej Mapie Życzeń i wpiszcie swój postulat. Każdą z kwestii wpisujcie osobno, zaznaczając miasto, którego sprawa ta dotyczy.

(edbie)