Poprawa bezpieczeństwa, lepsza komunikacja w regionie, walka z bezrobociem na Żuławach. To tylko część Waszych postulatów dotyczących województwa pomorskiego, które zgłosiliście na naszej Samorządowej Mapie Życzeń. Czy właśnie te problemy powinny znaleźć się w Pakcie dla Regionu, który dziś wieczorem w Gdańsku podczas debaty Twoje wybory w RMF FM i TVP Info wręczymy politykom.

Pomorze, Trójmiasto, Półwysep Helski, Kaszuby... Większość z nas przynajmniej raz w życiu spędziła tam wakacje. Polskie wybrzeże kojarzy się nam z latem, urlopem, turystyką, ale i z kolebką Solidarności. To tam w przyszłości będzie nasze zaplecze energetyczne, to tam powstają farmy wiatrowe, szukają łupków, zbudowana zostanie prawdopodobnie elektrownia atomowa.  

Pomorze to bardzo zróżnicowany region, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i kulturowym. To bogate Trójmiasto i znacznie uboższe powiaty. aszuby, Ziemia Słupska, Kociewie, Żuławy czy Powiśle.

Na naszej Samorządowej Mapie Życzeń pisaliście o problemach dotyczących całego regionu, jak i pojedynczych miejscowości. Były więc apele o remont słynnej Berlinki (drogi krajowej nr 22), chodnik w Mirachowie, więcej pociągów na trasie Hel-Gdańsk, budowa S6 czy obwodnicy Kościerzyny.

Z maili, jakie dotarły do naszej redakcji, na podstawie rozmów naszego dziennikarza w regionie oraz wpisów na Samorządowej Mapie Życzeń wybraliśmy 10 postulatów. Które z nich są najważniejsze, które znajdą się w Pakcie dla Regionu zależy już od Was. Pakt wręczymy politykom podczas debaty. Jej początek w TVP Info o 18:50

W debacie Twoje wybory w RMF FM i TVP Info, która poprowadzą Diana Rudnik i Mariusz Piekarski, wezmą udział:

Janusz Lewandowski- Platforma Obywatelska

Andrzej Jaworski - Prawo i Sprawiedliwość

prof. Andrzej Ceynowa - Sojusz Lewicy Demokratycznej

Krzysztof Trawicki - Polskie Stronnictwo Ludowe

Robert Biedroń - Twój Ruch

Samorządowa Mapa Życzeń

Cały czas czekamy na Wasze zgłoszenia dotyczące innych regionów. Wpisujcie je na Samorządowej Mapie Życzeń.

Kolejny przystanek wyborczego konwoju RMF FM i TVP INFO w Krakowie. Twoje wybory zawitają tam 23 października.