"Proces wzmacniania się PiS będzie trwał. Zwyciężyliśmy wśród młodych, uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki w dużych miastach i to musi oznaczać, że w Polsce zbliża się zmiana, której Polska tak bardzo potrzebuje- powiedział Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów samorządowych.

SPRAWDŹ AKTUALNE WYNIKI II TURY WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH. RELACJA MINUTA PO MINUCIE

Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych. 890 gmin i miast, 1774 kandydatów brało udział w samorządowej dogrywce. Przedstawiamy przygotowane dla telewizji publicznej wyniki sondażowe drugiej tury wyborów prezydenckich w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Poznaniu! czytaj więcej

To jest bardzo znaczący postęp w stosunku do poprzednich wyborów i to są wyniki, które znakomicie zapowiadają na przyszłość, jeżeli chodzi o wybory prezydenckie i parlamentarne. Wielkie miasta to były te miejsca, gdzie było nam trudno; jeżeli dzisiaj osiągamy tam w zdecydowanej większości wyniki powyżej 40 proc. to jest to właśnie ten postęp, to jest dobra zapowiedź na przyszłość - powiedział prezes PiS.

Dodał, że warunkiem sukcesu jest ciężka praca. Musimy ciężko pracować, bo ta praca przynosi bardzo dobre efekty. Proces wzmacniania się PiS będzie trwał. Zwyciężyliśmy wśród młodych, uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki w dużych miastach i to musi oznaczać, że w Polsce zbliża się ta zmiana, dobra zmiana; zmiana, której Polska tak bardzo potrzebuje - powiedział Kaczyński.

Pogratulował też kandydatowi PiS na prezydenta Warszawy Jackowi Sasinowi, który uzyskał według sondażu wyborczego 43,2 proc. głosów oraz innym kandydatom PiS. Nie tak dawno wydawało się, że tego rodzaju wyniki są całkowicie poza naszym zasięgiem, a dzisiaj są już rzeczywistością i mam nadzieję, że ten proces, proces wzmacniania się PiS będzie trwał - podkreślił.

(abs)