W czwartek odbywały się zdjęcia do kolejnego odcinka jednego z najpopularniejszych polskich seriali "Czas Honoru". Na warszawskim Starym Mieście wśród aktorów i statystów byli nasi słuchacze - zwycięzcy konkursu!

Rano na planie pojawili się wszyscy zwycięzcy. Daniel z Kalisza, Paweł ze Szczecina, Kinga z Katowic, Monika z miejscowości Niemcz, Katarzyna z Bydgoszczy, Tomasz z Solca Zdroju, Agnieszka z Będzina, Michał z Ostrowca Świętokrzyskiego, Joanna z Warszawy, Mateusz z Katowic - wcielą się w rolę powstańców, łączników i sanitariuszy.

Chciałem przeżyć przygodę, zobaczyć, jak wygląda realizacja takiego filmu - mówił jeden z naszych zwycięzców. Jestem dużą fanką aktorstwa. Chciałam zobaczyć, jak to wszystko wygląda "od kuchni" - dodała słuchaczka. Zobaczcie ich niezwykłe metamorfozy!

Przeczytajcie historie, które wymyślili nasi słuchacze! Zwycięskie wpisy wyróżniliśmy na niebiesko!

Zwycięzcy pierwszej edycji naszego konkursu wizytę na planie "Czasu Honoru" mają już za sobą. 1 lipca zameldowali się w dolnośląskim Walimiu, gdzie kręcone były sceny obrony barykady na Czerniakowie.

Zobaczcie, jak zostali ucharakteryzowani i w jakich scenach zagrali! Przeczytajcie, jak relacjonowali swój pobyt na planie...

Stawką drugiej edycji zabawy było aż 10 zaproszeń na plan zdjęciowy! Zwycięzców tej odsłony zaprosiliśmy na nagranie scen przewiezienia mieszkańców Warszawy z kościoła do obozu.

Zajrzyjcie do relacji z ich pracy na planie!

Trzecią edycję zwyciężyło czterech naszych słuchaczy. Na planie w Konstancinie wcielili się zarówno w role powstańców, jak i Niemców.

Sprawdźcie, co działo się wtedy planie!

Czwartą edycję zwyciężyło dziesięcioro słuchaczy. Na planie w Warszawie zostali ucharakteryzowani na powstańców i sanitariuszy!

Zobaczcie, jak im poszło!

Cały konkurs podzielony jest na pięć etapów. Co tydzień informujemy Was, ile osób będzie mogło pojawić się na planie na danym etapie naszej zabawy i gdzie będą kręcone zdjęcia. Producenci "Czasu honoru" zastrzegają jednak, że terminy nagrań mogą ulegać zmianie (np. ze względu na pogodę). Nie jest również wykluczone, że zostaniecie poproszeni o diametralną zmianę wyglądu. Pamiętajcie: jest rok 1944 i kolorowe czy nietypowo obcięte włosy mogą okazać się problemem. Dlatego - by uniknąć niejasności i niespodzianek - koniecznie zapoznajcie się z REGULAMINEM KONKURSU!

Serial kultowy

"Czas Honoru" zadebiutował na antenie TVP 2 w 2008 roku. Każdy odcinek oglądają średnio ponad 2 mln widzów. Produkcja zgarnęła kilka nagród (m.in. wyróżnienia przyznawane na WorldFest Independent Film Festival w Houston i New York Festivals).

Emisja 12 nowych odcinków, opowiadających o Powstaniu Warszawskim, zaplanowana jest na jesień tego roku. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserią zajął się Jan Hryniak, twórca "Tricku" i "Trzeciego".

Obok znanych już widzom postaci, kreowanych przez Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego, Magdalenę Różczkę, Olgę Bołądź, Agnieszkę Więdłochę czy Karolinę Gorczycę, na ekranie zobaczymy też bohaterów, w których wcielą się m.in. Borys Szyc, Edyta Olszówka, Ireneusz Czop i Maciej Musiał.

Odwiedź oficjalny profil serialu "Czas Honoru" na Facebooku!

Odwiedź facebookowy profil Muzeum Armii Krajowej w Krakowie!