NATO zaprzeczyło, jakoby w czwartek jego samoloty atakowały cele w centrum Trypolisu. Telewizja Al-Libija podała, że są ofiary śmiertelne wśród cywilów. "Możemy potwierdzić, że samoloty NATO zaatakowały baterię rakietowych pocisków przeciwlotniczych SA-2 znajdującą się w odległości 40 km na południe od Trypolisu" - powiedziała w Berlinie rzeczniczka sojuszu Oana Lungescu.

Oana Lungescu podkreśliła, że Sojusz wybiera cele "bardzo starannie, aby zagrożenie dla ludności cywilnej było możliwie najmniejsze".

Libijska telewizja państwowa wyemitowała zdjęcia, na których widać przywódcę tego kraju, jeżdżącego po Trypolisie samochodem z otwartym dachem. Według telewizji, Muammar Kaddafi wybrał się na wycieczkę, gdy samoloty NATO bombardowały stolicę Libii. Kaddafi na głowie miał zielony kapelusz safari, a jego oczy zakrywały okulary przeciwsłoneczne. Ubrany w czarną kurtkę przywódca Libii wznosił w górę zaciśnięte pięści i machał.

Z podpisu na ekranie wynikało, że wycieczka miała miejsce, gdy Trypolis był atakowany przez siły powietrzne NATO. Dziennikarz AFP informował wcześniej, że w libijskiej stolicy słychać było głośną eksplozję w dzielnicy, gdzie znajduje się rezydencja Kaddafiego. Libijska telewizja Al-Libija podała, że samoloty NATO dokonały nalotów na Trypolis i że są ofiary śmiertelne wśród cywilów.