Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) został zwycięzcą 73. Rajdu Polski, siódmej rundy mistrzostw świata. Pecha miał Ott Tanak (Ford Fiesta WRC). Estończyk na przedostatnim odcinku specjalnym przebił prawą, przednią oponę i nie utrzymał pozycji lidera.

Norweska załoga Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger Synnevaag /Tomasz Waszczuk /PAP

Ostatecznie Tanak zajął drugie miejsce ze stratą 26,2 s do triumfatora. Trzeci był Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC) - 28,5 s.

Końcowy odcinek Sady 2, który stanowił Power Stage wygrał obrońca tytułu Sebastien Ogier (VW Polo WRC) i zdobył trzy dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. W rajdzie Francuz był szósty ze stratą 56,2 s do Mikkelsena.

Ostatni etap był dla kierowców bardzo trudny. Padający non-stop deszcz sprawił, że nawierzchnie odcinków przypominały błotne grzęzawisko. Koleiny o głębokości dochodzącej do 40 cm spowodowały wiele awarii ogumienia. Właśnie w ten sposób Tanak trafił na kamień, którego nie było w opisie, przebijając oponę.

W WRC2 mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) także złapał "kapcia" na pechowym OS-ie Baranowo 2.

Mikkelsen odniósł drugie w karierze zwycięstwo w mistrzostwach świata. Pierwszy raz triumfował w 2015 roku w Rajdzie Hiszpanii.