Zbigniew Gabryś prowadzi w Rajdzie Świdnickim-Krause po czterech odcinkach specjalnych. Na drugiej pozycji jest Filip Nivette. Podium uzupełnia Marcin Gagacki.

Po piątkowych zmaganiach to Gagacki zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi oes (pierwszy sobotni) przyniósł jednak zmianę - Filip Nivette wygrał tę próbę i został nowym liderem.

Kolejny odcinek specjalny wywrócił klasyfikację do góry nogami. Nivette miał problemy i stracił ponad 20 sekund. Oes wygrał Gabryś, który awansował na pierwszą pozycję.

Na czwartym oesie Gabryś i Nivette uzyskali dokładnie taki sam czas - po tej próbie lider rajdu nad drugim Marcinem Gagackim ma 15 sekund przewagi, trzeci Nivette traci do niego 20 sekund.

Zawodnicy właśnie zjeżdżają do Parku Serwisowego, kolejny odcinek ruszy o 13:56. W sumie załogi przejadą dziś 7 prób.