Zbigniew Gabryś jest liderem Rajdu Świdnickiego po drugim dniu rywalizacji. 18,3 sekundy traci do niego drugi Filip Nivette, trzeci jest Marcin Gagacki (+35,2 sekundy). W niedzielę ostatni etap zmagań.

Zwycięstwa na wszystkich siedmiu dzisiejszych odcinkach specjalnych rozdzielili między sobą Nivette i Gabryś. Ten pierwszy był nawet przez chwilę liderem zmagań, ale później uszkodził auto i stracił cenne sekundy. 

Tuż za prowadzącą dwójką jedzie Marcin Gagacki, który po pierwszym, piątkowym oesie prowadził w klasyfikacji generalnej, ale na sobotnich próbach rywale byli szybsi.

Czołową czwórkę uzupełniają Kasperczyk i Butvilas. 

Liderem klasyfikacji aut z napędem na jedną oś (oraz klasie 3) jest Kuba Brzeziński. W Open N prowadzi Marcin Słobodzian, w klasie 4 najszybszy jest na razie Dariusz Poloński, a w Open 2WD Janek Chmielewski.

W niedzielę zawodnicy wracają na odcinki specjalne. Przed nimi ostatnie 4 próby. Pierwsza z nich ruszy o godz. 10:00. 

W sezonie 2017, tak jak w poprzednim, zaplanowane jest sześć rund rajdowych, samochodowych mistrzostw Polski. W kalendarzu znalazł się Rajd Śląska (13-15 października), który zastąpił Rajd Arłamów. Trzecia runda MP - Rajd Rzeszowski (3-5 sierpnia) będzie rundą mistrzostw Europy, gdzie tytułu zdobytego dwa razy z rzędu broni Kajetanowicz. 

(mn)