Tomasz Kasperczyk wygrał Rajd Śląska, który kończy zmagania w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dzięki wygranej Kasperczyk został także wicemistrzem Polski. Na drugim miejscu rajd ukończył Miko Marczyk, który został także Mistrzem Polski w klasie Open N. W klasie 4 tytuł dla Tomasza Gryca.

Ostatnia pętla Rajdu Śląska nie przyniosła drastycznych zmian w klasyfikacji generalnej. Prowadzenie do mety dowiózł Tomasz Kasperczyk, który po problemach Zbigniew Gabrysia zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski. Kasperczyk jest także jedynym kierowcą, który ukończył wszystkie rajdy zaliczane w tym sezonie do krajowego czempionatu.  Gabryś na Rajdzie Śląska nie zdobył punktów i zdobył tytuł drugiego wicemistrza. Dla obu kierowców to pierwsze w karierze podium klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Tytuł mistrzowski już wcześniej zapewnił sobie Filip Nivette, który w tym roku całkowicie dominował na krajowych trasach. Zwyciężył w Rajdzie Świdnickim, Rajdzie Gdańsk Baltic Cup, Rajdzie Dolnośląskim i Rajdzie Nadwiślańskim. Był łącznie najszybszy na ponad 30 odcinkach specjalnych. "Teraz Filip powinien przenieść się do rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Myślę, że mógłby tam rywalizować na dobrym poziomie" - ocenia w rozmowie z RMF FM mistrz kraju z 2015 roku Łukasz Habaj, który sam jeździ teraz właśnie w tym cyklu. Nivette przed rokiem zakończył sezon na 3. miejscu ustępując Grzegorzowi Grzybowi i Jakubowi Brzezińskiemu. Teraz nie miał sobie równych.

Pasjonująco w Rajdzie Śląska przebiegała rywalizacja w klasie Open N. Liderem klasyfikacji generalnej był przed rajdem Hubert Maj, ale na Śląsku jechał słabo i popełnił błędy. Jego duże straty oznaczały szanse na mistrzostwo Polski w klasie dla Miko Marczyka, Łukasza Kotarby i Marcina Słobodziana. Najlepsze tempo prezentował niemal do końca Marczyk. Na przedostatnim odcinku Kotarba zmniejszył jednak stratę do zaledwie 4 sekund, a to oznaczało prawdziwą wojnę nerwów.

W klasie 4 szansy na tytuł nie wypuścił Tomasz Gryc. W Rajdzie Śląska kontrolował sytuację i wywalczył pierwsze miejsce w klasie, co dało mu także tytuł mistrzowski w klasie 2WD kosztem nieobecnego w Rajdzie Śląska Jana Chmielewskiego. Za plecami Gryca toczyła się ciekawa rywalizacja pomiędzy Jackiem Jureckim i Łukaszem Byśkiniewiczem o kolejne miejsca na podium. Niestety dziś rano Byśkiniewicz z powodu awarii musiał wycofać się z rywalizacji. Ostatecznie wicemistrzem w klasie 4 został Jurecki, a brązowy medal wywalczył Dariusz Lamot. W klasie Open 2WD już po Rajdzie Nadwiślańskim tytuł mistrza Polski zapewnił sobie Jan Chmielewski.

Klasyfikacje RMF Maxxx Trophy dla kierowcy, który zdobył najwięcej punktów podczas power stage’y wywalczył Filip Nivette, który zgromadził w tej klasyfikacji 12 na 18 możliwych do wywalczenia punktów. Mistrz Polski zwyciężył także w największej liczbie odcinków specjalnych. Nivette w tym sezonie odnotował aż 35 takich triumfów.