Niesamowity sukces spontanicznej akcji zorganizowanej przez jedną z internautek na Facebooku. ​Patrycja Krzymińska, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, postanowiła zorganizować zbiórkę na WOŚP. Hasło zbiórki: "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP".


Patrycja Krzymińska początkowo liczyła na to, że uda jej się zebrać tysiąc złotych. Zaangażowanie internautów przeszło jednak jej najśmielsze oczekiwania. We wtorek w późnych godzinach wieczornych na liczniku było już ponad 15 mln złotych. 

Puszka tak zapchana, że ledwo wcisnęłam moje 5 groszy! To jest nieprawdopodobne, ale dzieje się!! - napisała jedna z internautek. Ta puszka nie ma brzegu. Dziękuję - napisała inna internautka.


>>>TUTAJ ZNAJDZIECIE LINK DO ZBIÓRKI<<<

 W niedzielę, 13 stycznia, wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w zeszły poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

W sobotę odbył się pogrzeb prezydenta Gdańska. Urna z prochami Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.