Dziś w większości regionów będzie pochmurno i deszczowo. Najgorzej jednak zapowiada się na południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia ostrzeżenie najwyższego trzeciego stopnia. To oznacza podtopienia; zniszczenia zabudowań, dróg, mostów; trudności komunikacyjne i zagrożenie życia.

Dziś padać ma w większości regionów. Rano słonecznie tylko na północno-zachodnich krańcach Polski. Po południu wypogodzi się także w Pomorskiem, na Kujawach, w Lubuskiem oraz w północnej części Wielkopolski.

Niestety, załamanie pogody czeka mieszkańców południa. Po południu na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na południu Opolszczyzny, Podkarpaciu, a także w Beskidach i Tatrach synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu. Może spaść do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy, na Podkarpaciu nawet do 60. Co więcej, lać ma także w nocy. Zdaniem meteorologów druga fala wezbraniowa jest nieunikniona.

Na wschodzie i w centrum kraju możliwe burze, a także grad. Poprawa pogody dopiero w piątek.

Prognoza pogody na czwartek

Prognoza pogody na piątek

Sytuacja hydrologiczna

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach.