Już za nieco ponad dobę rozpocznie się ceremonia wręczenia najważniejszych filmowych nagród. Imprezę przygotowuje kilka tysięcy osób. Według Chrisa Gaidy, który przez 14 lat eskortował gwiazdy na czerwonym dywanie, a teraz wydał na ten temat książkę "Arm Candy", sobota będzie dla gwiazd dniem relaksu.

W rozmowie ze mną Gaida zdradził, że wiele sław do ostatniej chwili waha się, co założyć na oscarową galę. Gwiazdy nie planują tego z takim wyprzedzeniem, jak można by sądzić. Uczestniczą w mnóstwie innych imprez - dodał. Zastrzegł jednocześnie, że nie wszystkie przygotowania są zostawiane na ostatnią chwilę. Gwiazdy zdecydowanie wcześniej umawiają wizyty u najlepszego fryzjera czy manicurzysty. Trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem - podkreślił.

W Los Angeles rozmawiałem też z Rene Lam, makijażystką z salonu należącego do jednego ze światowych koncernów. Podkreśliła, że makijaż gwiazd musi być glamour. Jej zdaniem w tym roku na ustach hollywoodzkich sław królować będą wszystkie odcienie czerwieni - od wpadającej w róż do zbliżonej do pomarańczy.  Gwiazdy lubią czerwony - zwłaszcza dywan. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z przygotowań do parady sław.