Hollywoodzka bajka, spełnienie zawodowych marzeń i niejednokrotnie cel życia - Oscar. Przy okazji ogłoszenia oscarowych nominacji wspominamy, kto z najbardziej znanych gwiazd światowego kina nigdy nie był nominowany do Oscara.


Nominacjom do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej, Oscarów, zwykle towarzyszy nerwowe oczekiwanie na listę osób, które Akademia Filmowa doceniła za talent oraz wybitne kreacje aktorskie. Gala, wykwintne przyjęcia, blask fleszy, pilnie strzeżone projekty kreacji jakie na największe filmowe święto przygotowują światowej sławy projektanci, spekulacje o tym kogo nie zaproszono na czerwony dywan - wszystko to na wiele tygodni przed uroczystością stanowi obiekt medialnych dociekań.

Hollywoodzka bajka, spełnienie zawodowych marzeń i niejednokrotnie cel życia, w przypadku wielu aktorów nigdy się nie ziści. Oto ci - znani, lubiani, słynni - którzy nigdy nie byli nominowani do Oscara.

Udział w letnich hitach nie jest gwarancją oscarowej nominacji

Wystąpili w kasowych, letnich filmach - a mimo to nominacji nie dostali. Doświadczył tego Bradley Cooper, znany między innymi z takich letnich hitów, jak "Kac Vegas" i "Drużyna A". Podejrzewano, że ostatni film z udziałem 38-latka, "Poradnik pozytywnego myślenia", przyniesie mu nominację do statuetki. Cooper jednak musi poczekać jeszcze na swoją szansę.

Królewicz z bajki ciągle czeka na nominację

Większość fanów znakomitego aktora Richarda Gere’a może być zaskoczonych, gdy usłyszy, że filmowy ideał księcia z bajki, ciągle jeszcze oczekuje na wymarzoną nominację. Gwiazda znana choćby z filmu "Pretty Woman" od ponad 40 lat oczekuje na nominację. Kto wie, może w przyszłym roku uśmiechnie się do niego szczęście?

Mistrz komedii w roli oscarowego tragika

Któż z nas nie zna zabawnej historii, jaka spotkała Stanleya  Ipkissa  bohatera filmu "Maska"? Niewielu jednak wie, że  Jim Carrey, odtwórca głównej roli w wielu filmach komediowych, zasila poczet aktorów, których przez wszystkie lata pracy artystycznej Akademia Filmowa nie doceniła.

W pogoni za niezrealizowanym marzeniem

Sytuację niezrealizowanych, jak dotąd, marzeń o najważniejszym filmowym wyróżnieniu powtórzyć mogą także tacy aktorzy jak Steve Buscemi, znany z filmu "Zakazane imperium", Hugh Jackman ("Nędznicy"), John Goodman ("Big Lebowski"), Jamie Lee Curtis ("Zwariowany piątek"), Claire Danes ("Godziny"), Bruce Willis ("Na wrogiej ziemi"), Jeff Daniels ("Świadek bez pamięci"), Mia Farrow ("Dziecko Rosemary"), Donald Sutherland ("Igrzyska śmierci"), Kevin Bacon ("24 godziny"), Isabella Rossellini ("Fantom"), Carrie Fisher ("Kiedy Harry poznał Sally"), Maureen O'Hara ("Cud na 34. ulicy), Kim Novak ("Wychodząc z mroku"), Meg Ryan ("Bezsenność w Seattle"), Shirley Temple ("Dźwięk śmiechu"), czy Brigitte Bardot ("Nowicjuszki").

Cóż można napisać kończąc listę gwiazd, które nominację do Oscara mają jeszcze przed sobą? Z nominacją do nagrody, czy bez niej ceni się je za talent oraz pewien rodzaj aktorskich emocji, który najbardziej utkwił w pamięci widzów.