Brytyjski książę Harry - wnuk zmarłej królowej Elżbiety II – wydał bardzo osobiste oświadczenie. Napisał w nim, że jest na zawsze wdzięczny za wszystkie spotkania z nią oraz podziękował jej za jej zaangażowanie w służbę, rady i uśmiech.

"Celebrując życie mojej babci, Jej Wysokości Królowej - i opłakując jej stratę - wszyscy przypominamy sobie, że była ona dla tak wielu osób drogowskazem w jej oddaniu służbie i obowiązkom. Była na całym świecie podziwiana i szanowana" - napisał książę Harry.

Przypominając słowa, które królowa wypowiedziała po śmierci swojego męża, księcia Filipa: "Życie, oczywiście, składa się z ostatecznych rozstań, jak i pierwszych spotkań", napisał: "Babciu, podczas gdy to ostateczne rozstanie przynosi nam wielki smutek, jestem na zawsze wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania - od moich najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa z Tobą, do spotkania Cię po raz pierwszy jako mojego Naczelnego Dowódcę, do pierwszej chwili, gdy poznałaś moją ukochaną żonę i przytuliłaś swoje ukochane prawnuki. Wysoko sobie cenię te chwile spędzone z Tobą i wiele innych wyjątkowych momentów. Już teraz bardzo nam Ciebie brakuje, nie tylko nam, ale całemu światu. A skoro mowa o pierwszych spotkaniach, to teraz czcimy mojego ojca w jego nowej roli jako króla Karola III".

"Dziękuję za Twoje zaangażowanie w służbę. Dziękuję za Twoje rozsądne rady. Dziękujemy za Twój zaraźliwy uśmiech. My również uśmiechamy się, wiedząc, że Ty i Dziadek jesteście teraz ponownie połączeni i obydwoje razem w pokoju" - zakończył książę Harry.