Czech Milos Benes był najszybszy na trasach Wyścigu Górskiego Limanowa 2015. Najlepszy z Polaków Andrzej Szepieniec zajął trzecie miejsce. To jedna z najważniejszych tego typu imprez. Jest eliminacją Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich, a ponadto podczas imprezy rozgrywana jest także 5. i 6. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie stanęło 72 kierowców.

Wyścig Górski Limanowa: Myszkier najszybszy w pierwszym dniu

Tomasz Myszkier najszybszy w pierwszym dniu wyścigu górskiego w małopolskiej Limanowej. To na razie nieoficjalne wyniki. Uzyskał on najlepszy czas podczas dwóch podjazdów na Przełęcz pod Ostrą. Trasa liczyła 5,5 kilometra czytaj więcej

Rano przeprowadzona została seria treningowa, podczas której najlepszy czas uzyskał David Hauser z Luxemburga. Wśród Polaków najlepszy wynik, czwarty w całej stawce, miał Rafał Grzesiński.

Przed południem rozpoczęło się zaś prawdziwe ściganie! Kierowcy musieli dwukrotnie pokonać 5,5-kilometrowy odcinek na Przełęcz pod Ostrą, położoną na wysokości ponad 800 metrów nad poziomem morza.

Na starcie reporter RMF FM Maciej Grzyb wypytywał kierowców o parametry techniczne ich aut. To jest Mitsubishi Lancer Evo IX, teraz ma około 700 koni mechanicznych. To jest już naprawdę szybki samochód. Przyspieszenie do "setki" będzie gdzieś około 3 sekund - powiedział nam Sebastian Dubaj.

Radosław Pogan, jadący Fiatem Seicento, zdradził zaś, że jego auto ma 248 koni mechanicznych. Z tego, co policzyliśmy, to na ostatnim zakręcie mam 203 km/h - odpowiedział na pytanie, jaką prędkość jest w stanie osiągnąć.

(edbie)