Trzecie miejsce zajął Kajetan Kajetanowicz na odcinku kwalifikacyjnym do Rajdu Wysp Kanaryjskich. To pierwsza runda nowego sezonu mistrzostw Europy.

Kajetanowicz nie zaliczył idealnego przejazdu - przed samym startem musiał poczekać kilka minut przez co jego opony straciły temperaturę i tym samym przyczepność. Jadący w barwach RMF FM Polak ostatecznie był o 0,73 sekundy wolniejszy od Madsa Ostberga, który wygrał kwalifikacje.

W rajdach asfaltowych odcinek kwalifikacyjny nie odgrywa tak ważnej roli jak w imprezach szutrowych. Nie jechałem wolno, cisnąłem, różnice między nami są niewielkie i to zapowiada dobrą walkę - skomentował swoją jazdę Kajetanowicz.

Dobrze spisali się też pozostali Polacy - Wojciech Chuchała był najszybszy w kategorii ERC 2, a w ERC 3 zwyciężył Łukasz Habaj. Zawodnicy wrócą do ścigania na Gran Canarii jutro - pierwszy oes wystartuje o godz. 12:21 naszego czasu.