Ruszył 71. Rajd Polski. Dziś pierwszego dnia rajdu zawodnicy przejadą trzy odcinki specjalne. Na zakończenie, tuż po godzinie 20.00 rozpocznie się superoes na torze Mikołajki Arena. Znam swoje miejsce – powiedział tuż przed startem Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) pytany o swoje szanse na zwycięstwo.

Mistrz świata WRC-2 w 2103 roku po raz kolejny podkreślił, że cały czas się uczy i zdaje sobie sprawę, że nie ma szans nawiązania równorzędnej walki z doświadczonymi rywalami.

W Rajdzie Polski startują najlepsi kierowcy, mający kilka, a nawet kilkanaście lat doświadczenia. Ja wśród nich jestem nowicjuszem - przyznał były kierowca Formuły 1.

Kubica dodał, że znajomość trasy - o którą jest często pytany - wcale nie będzie jego atutem. Jechałem tutaj w ubiegłym roku, ale odcinki specjalne były zupełnie inne. To nowa trasa, wszyscy ją dopiero poznawaliśmy podczas zapoznania, nikt nie jest zatem w lepszej sytuacji niż rywale - podkreślił krakowianin dodając, że cieszy się z tego, iż start w Polsce da mu możliwość spotkania z fanami.

Tłumy w Mikołajkach

W Mikołajkach atmosferę rajdową czuje się wszędzie. W centrum miasta widać bardzo wielu kibiców, po uliczkach co chwila przejeżdżają samochody treningowe, ale także rajdówki, które właśnie zakończyły przejazd odcinka kwalifikacyjnego.

Droga prowadząca z centrum do parku serwisowego w pobliżu startu przypomina ulice Warszawy w porze szczytu komunikacyjnego. Stosunkowo wąska ulica co chwila się blokuje, wywołując nerwowość nie tylko wśród zawodników i obsługi, ale także bardzo licznych fanów, którzy ściągnęli na Mazury z całej Polski.

(j.)