Robert Kubica stracił prowadzenie w Rajdzie Monte Carlo. Źle dobrał opony do trudnych zimowych warunków i po trzecim odcinku specjalnym spadł w klasyfikacji generalnej na czwarte miejsce. Nowym liderem jest Bryan Bouffier.

Kubica była najszybszy na dwóch pierwszych OS-ach pierwszej eliminacji tegorocznych rajdowych mistrzostw świata. Polak debiutujący w zespole M-Sport wyprzedzał o prawie 37 sekund broniącego mistrzowskiego tytułu Sebastiena Ogiera. Na końcowym fragmencie trzeciego odcinka przeszkodził mu jednak śnieg.

Bouffier, który wygrał w Monte Carlo w 2011 roku, Kris Meeke, Dani Sordo i Elfyn Evans założyli opony lepiej pasujące do przykrytej śniegiem nawierzchni i przejechali odcinek lepiej. Bouffier prowadzi w klasyfikacji z przewagą 13,6 sekundy nad Meeke. Po słabszym początku na trzecie miejsce wskoczył Sordo. Hiszpan broni honoru teamu Hyundai. Już na pierwszym OS-ie z rajdem pożegnał się Thierry Neuville, który rozbił swój samochód po siedmiu kilometrach.

Czwarty Kubica traci do lidera 42 sekundy. Za jego plecami sklasyfikowany jest Evans. Dopiero siódmy jest natomiast Ogier, którego wyprzedza także Mads Ostberg.

Autosport