Adam Małysz zajął 15. miejsce, najlepsze z polskich kierowców, na poniedziałkowym etapie Rajdu Dakar z metą w Termas de Rio Hondo w Argentynie i na takiej też pozycji jest po dwóch etapach. Do lidera, utytułowanego Francuza Sebastiena Loeba, traci ponad 12 minut.

Adam Małysz i Xavier Panseri /PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni /PAP/EPA

W gronie quadowców zwycięzca imprezy Dakar 2015 Rafał Sonik jest szósty. Do będącego na czele klasyfikacji Chilijczyka Ignacio Casale, który był najszybszy w poniedziałek, ma stratę blisko siedmiu minut.

Wśród motocyklistów wygrał Australijczyk Toby Price i on też jest liderem po dwóch etapach. Najlepszy z Polaków Jakub Piątek plasuje się na 40. pozycji.

Po prologu z Buenos Aires do Rosario odwołano pierwszy niedzielny etap z metą w Villa Carlos Paz z powodu obfitych opadów deszczu i silnego wiatru. W poniedziałek także istniała taka ewentualność. Ostatecznie organizatorzy opóźnili start załóg i skrócili odcinek specjalny z 450 do 354 km.