Krzysztof Hołowczyc został nowym liderem rajdu Dakar. Polski kierowca Orlen Teamu zajął drugie miejsce na trzecim etapie imprezy. Najszybszy był Hiszpan Roma. Adam Małysz z RMF Caroline Team uplasował się na 72. lokacie.

Po drugim etapie załoga Krzysztof Hołowczyc - Jean Marc Fortin zajmowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed Polakiem i Belgiem byli Nasser Al-Attiyah z Kataru i Francuz Stephane Peterhansel.

Na wtorkowym etapie Peterhansel stracił aż sześć minut, a Al-Attiyah był trzeci. Katarczyk był wolniejszy od zwycięzcy - Joana Romy - o półtorej minuty. Hołowczyc i Fortin spisali się świetnie, dojechali na drugiej pozycji, a od Hiszpana byli wolniejsi o minutę.

Ten wynik pozwolił polsko-belgijskiej załodze objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Hołowczyc i Fortin wyprzedzają o prawie minutę Robby'ego Gordona.

Na trzecim etapie załoga RMF Caroline Team Adam Małysz - Rafał Marton została sklasyfikowana na 72. miejscu. W klasyfikacji generalnej Polacy zajmują 51. pozycję.

Z imprezy wycofał się już Maciej Albinowski, który miał problemy techniczne ze swoim quadem. Na trasie trzeciego odcinka awarię motocykla miał Jakub Przygoński. Zawodnik starał się naprawiać usterkę, jednak - według ostatnich doniesień - problemów nie udało się rozwiązać.

Nie ma z nim kontaktu, nie działa telefon satelitarny, a organizator nie chce się zgodzić na kontakt za pośrednictwem Iritracka, powołując się na względy bezpieczeństwa - poinformował rzecznik prasowy RMF Caroline Team Jasiek Nałęcz. Natomiast jego koledzy z zespołu dojechali do mety - Jacek Czachor na 26. pozycji, a Marek Dąbrowski na 52. Po trzech etapach są, odpowiednio, na miejscach 23. i 38.

W gronie motocyklistów prowadzenie objął Francuz Cyril Despres. Lider po dwóch etapach - Hiszpan Marc Coma - popełnił błąd i spadł na drugą pozycję. Traci do Francuza 10 minut.