W meczu ostatniej kolejki eliminacji Polacy pokonali w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i z dorobkiem 25 punktów zajęli pierwsze miejsce w grupie E. Na facebook'owym profilu "Łączy nas piłka opublikowano film, na którym widać, jak piłkarze cieszą się po wygranym meczu z Czarnogórą. Spotkanie na Narodowym zapewniło Polakom awans na mistrzostwa świata w Rosji w następnym roku.

Tak Polacy cieszyli się z awansu /Łączy nas piłka /Facebook

Od razu po zakończeniu spotkania wystrzelono konfetti i race dymne. Podopieczni Adama Nawałki założyli natomiast koszulki z napisem: "Polska dawaj 2018" i wykonali rundę honorową wokół boiska dziękując kibicom za doping.

Chcieliśmy wam serdecznie podziękować za to, że byliście z nami od pierwszej do ostatniej minuty tych eliminacji. Awans to tylko pierwszy krok, a drugim będzie nasz udział w mistrzostwach świata w Rosji. Mam nadzieję, że będziecie tam z nami. Dziękujemy wam bardzo - powiedział Robert Lewandowski.

W meczu z Czarnogórą Lewandowski zdobył jedną bramkę; z 51 trafieniami jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji. W eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018 w sumie zdobył 16 bramek i jest najlepszym strzelcem jednego cyklu w historii kwalifikacji w Europie. O jedno trafienie ustępuje mu Portugalczyk Cristiano Ronaldo.