Javier Hernandez i Oribe Peralta - ten duet napastników ma postraszyć rywali Meksyku podczas mundialu. Mimo bardzo przeciętnej gry w kwalifikacjach do mistrzostw świata, cel reprezentacji "El Tri" to wyjście z grupy.

Meksykanie mają za sobą bardzo burzliwe eliminacje do mundialu, zwieńczone dopiero barażami z Nową Zelandią. Mimo poważnych kłopotów i aż trzech zmian na stanowisku selekcjonera w ostatnich kilkunastu miesiącach, Meksyk powinien walczyć o drugie miejsce w grupie. To dla tej drużyny plan minimum. Meksykanie od 1994 roku regularnie meldują się w 1/8 finału.

Trener: Miguel Herrera

Barwy: Zielono-biało-czerwone

Mecze grupowe:

13 czerwca z Kamerunem

17 czerwca z Brazylią

23 czerwca z Chorwacją

Największe gwiazdy: "Chicharito" czyli Javier Hernandez, Rafael Marquez, Oribe Peralta

Najdroższy piłkarz: Javier Hernandez - 16 mln euro

Występy na Mundialu: Meksyk grał na mistrzostwach 14 razy. Po raz pierwszy już w 1930 roku.

Największy sukces: Ćwierćfinał w 1970 i 1986 roku

Rekordy:

Claudio Suarez - najwięcej meczów w kadrze - 180

Jared Borgetti - najwięcej bramek w kadrze - 46

Ciekawostki:

- Meksyk dwukrotnie był gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata i to w ciągu zaledwie 16 lat. W 1970 roku tytuł wywalczyła Brazylia, a w 1986 roku Argentyna. Gospodarze dwukrotnie dotarli wtedy do ćwierćfinału.

- W 2013 roku w trakcie eliminacji do mundialu Meksyk aż trzykrotnie zmieniał selekcjonera. Po Jose Manuelu de la Torre kadrę przejmowali na krótko Luis Fernando Tena i Victor Manuel Vucetich. Czwartym selekcjonerem w ciągu 12 miesięcy został Miguel Herrera.

- Meksyk to aktualny mistrz olimpijski w piłce nożnej. W finale Meksykanie dzięki dwóm bramkom Oribe Peralty pokonali Brazylię 2:1.

- W dwóch meczach barażowych z Nową Zelandią o awans na mundial Meksykanie strzelili 9 bramek. To o dwie więcej niż w 10 meczach ostatniej rundy eliminacji w strefie CONCACAF.

Kadra Meksyku na mistrzostwa świata:

Bramkarze: Jesus Corona (Cruz Azul), Alfredo Talavera (Toluca), Guillermo Ochoa (Ajaccio);

Obrońcy: Andres Guardado (Bayer Leverkusen), Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Miguel Layun (wszyscy Club America), Hector Moreno (Espanyol), Rafael Marquez (Leon), Diego Reyes (Porto), Carlos Salcido (UANL Tigres);

Pomocnicy: Hector Herrera (Porto), Jose Juan Vazquez, Carlos Pena, Luis Montes (wszyscy Leon), Juan Carlos Medina (America), Isaac Brizuela, Marco Fabian (obaj Cruz Azul);

Napastnicy: Oribe Peralta (Santos Laguna), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Giovani Dos Santos (Villarreal), Alan Pulido (UANL Tigres).

(MRod)