Pielęgniarka sfilmowała moment przyjęcia do szpitala Neymara, który został ranny w meczy z Kolumbią. Film trafił do serwisu YouTube i wywołał oburzenie internautów na całym świecie. Kobieta została zwolniona - ustalił piłkarski serwis "UOL".

Pielęgniarka ujawniła nagranie, na którym widać, jak Neymar jest wieziony przez lekarzy w szpitalu w Fortalezie. Na końcu filmu kobieta śmieje się i ujawnia swoją twarz.

Na pielęgniarkę spadła lawina krytyki za jej zachowanie. Oburzyli się nie tylko internauci na całym świecie, ale także władze szpitala, do którego trafił piłkarz.

Rzecznik szpitala Marcia Real w rozmowie z dziennikarzami serwisu "UOL" powiedziała, że kobieta została zwolniona. Podano tylko jej imię: Chintia. Nie ujawniono więcej danych pielęgniarki.

Neymar w starciu z Kolumbijczykiem Camilo Zunigą w 88. minucie piątkowego meczu doznał pęknięcia jednego z kręgów lędźwiowych i jego dalszy udział w turnieju jest wykluczony. Lekarze szpitala w Fortalezie, gdzie zawodnik został odwieziony, uważają, że kontuzja nie jest bardzo groźna, ale będzie wymagała około czterech, sześciu tygodni rehabilitacji.

Brazylijczycy wygrali w piątek z Kolumbijczykami 2:1 (1:0).