Selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez powiedział, że napastnik Romelu Lukaku nie zagra w drugim meczu Belgów - w niedzielę z Marokiem. Piłkarza Interu Mediolan zabrakło również w pierwszym spotkaniu, wygranym 1:0 z Kanadą.

29-letni Romelu Lukaku z powodu problemów z udem i ścięgnem podkolanowym rozegrał od końca sierpnia tylko dwa mecze w barwach Interu. 

Nic więc dziwnego, że selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez ostrożnie wprowadza swojego czołowego piłkarza do gry.

Romelu miał być dostępny dopiero w naszym trzecim meczu na mundialu (z Chorwacją 1 grudnia - przyp. red.) i będziemy się tego trzymać, choć on wyprzedza czas, w którym miał wrócić - powiedział w sobotę Martinez.

Ćwiczył już dwa razy z całą grupą i znaki są bardzo dobre. Musimy zobaczyć, jak zareaguje dzisiaj na treningu. Nie oczekuję jednak, że będzie dostępny na mecz z Marokiem. W tym momencie nadal nie jest w stu procentach gotowy - dodał szkoleniowiec.

Rosły i silny napastnik w 102 występach w zespole narodowym strzelił 68 goli.

W niedzielę, w ramach rywalizacji w grupie F, Belgowie zmierzą się z Marokiem. Początek spotkania o godz. 14:00. Trzy godziny później rozpocznie się spotkanie Chorwatów z Kanadyjczykami.