Piłkarz Barcelony Robert Lewandowski został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką w wyjazdowym meczu z Osasuną Pampeluna w 14. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Kapitan reprezentacji Polski musiał opuścić boisko już w 31. minucie.

Pierwszą żółtą kartkę 34-letni napastnik zobaczył w 11. minucie za faul taktyczny, a dwadzieścia minut później ponownie został upomniany przez sędziego, tym razem za uderzenie rywala (Davida Garcię) łokciem w twarz w walce o piłkę.

To oznaczało oczywiście konieczność opuszczenie murawy przez polskiego zawodnika. W tym momencie Osasuna prowadziła 1:0, po golu właśnie Garcii już w szóstej minucie. Po przerwie gola na 1:1 strzelił Pedri. Mecz skończył się szczęśliwie dla Barcelony. W 85. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Raphinha.

Ostatnie dni nie są udane dla Lewandowskiego. W poprzedniej serii nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Almerią (2:0).

Polski napastnik z 13 golami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.