To przede wszystkim tragedia Polski i polskiego narodu, lecz jest to także i nasza tragedia. Odczuwamy wielki ból razem z Wami i przeżywamy to tak samo jak Wy - powiedział Władimir Putin, który zwrócił się z orędziem do Polaków. Modlimy się razem z Wami - podkreślił szef rosyjskiego rządu.

Miała miejsce okropna tragedia. W katastrofie lotniczej zginęło 96 osób. Wśród nich także prezydent Polski pan Lech Kaczyński. To oczywiście przede wszystkim tragedia Polski i polskiego narodu, lecz jest to także i nasza tragedia. Odczuwamy wielki ból razem z Wami i przeżywamy to tak samo jak Wy - stwierdził Putin. W imieniu rządu Federacji Rosyjskiej pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia całej Polsce i wszystkim Polakom - zaznaczył.

Komisja państwowa, która została utworzona w Moskwie zrobi wszystko, żeby pomóc i wesprzeć w tym trudnym okresie rodziny tych, którzy zginęli, którzy zaczynają zjeżdżać się do stolicy naszego kraju. Modlimy się razem z Wami - zakończył szef rosyjskiego rządu.

Wcześniej specjalne oświadczenie wydał Prezydent Rosji. Dmitrij Miedwiediew zaznaczył, że wszyscy Rosjanie dzielą z Polakami ból i żałobę w związku ze śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i innych członków delegacji w katastrofie pod Smoleńskiem. Nikt nie przeżył katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką na pokładzie. Zginęło 96 osób. Wszyscy lecieli do Smoleńska na uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni NKWD sprzed 70 lat. Tu-154 rozbił się w rejonie Pieczerska podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Runął na ziemię około 2 km od pasa startowego.

Słuchaj w internecie programu specjalnego w RMF FM

Lista ofiar katastrofy samolotu