Podkomisja smoleńska działająca w Ministerstwie Obrony Narodowej chce spotkać się z rodzinami ofiar katastrofy. Jak dowiedział się reporter RMF FM, do rodzin własnie trafiło zaproszenie na spotkanie, które ma odbyć się 14 września w budynku MON przy ulicy Klonowej. W rozmowach mają uczestniczyć wszyscy członkowie podkomisji. Niewykluczone, że pojawi się też Antoni Macierewicz.

Jak dowiedział się nasz dziennikarz Grzegorz Kwolek, podczas spotkanie członkowie podkomisji działającej przy MON mają przede wszystkim odpowiadać na pytania od rodzin. Jak można przeczytać w zaproszeniu "to będzie pierwsze spotkanie podkomisji z rodzinami i ma ono duże znaczenie".

Rodziny został zaproszone do wcześniejszego przygotowania pytań tak, żeby członkowie zespołu mogli się wcześniej przygotować.  

Członek podkomisji, profesor Kazimierz Nowaczyk zapytany o cel spotkania powiedział naszemu dziennikarzowi, że może jedynie potwierdzić, że do niego dojdzie. Po wszystkim, w połowie września, ma odbyć się spotkanie z mediami, na którym zostaną zaprezentowane dotychczasowe ustalenia zespołu. 

(az)