PiS traci poparcie, Nowoczesna umacnia się na pozycji drugiej siły politycznej w Polsce, Kukiz pokonuje Schetynę i PO, a lewica triumfalnie wraca do Sejmu - to wyniki pierwszego partyjnego sondażu w 2017 roku przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i NOWA TV.

Z sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to Polacy najchętniej zagłosowaliby na Prawo i Sprawiedliwość - 31 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 24 proc. głosów - donosi "Super Express".

Tabloid podkreśla, że zaskoczeniem jest trzecie miejsce, bo nie ma na nim Platformy Obywatelskiej. Partia pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny została zepchnięta z podium przez Kukiz'15 - 15 proc. Na PO chce głosować 11 procent - czytamy.

Kolejne miejsca zajmują: SLD - 8 proc. i partia Razem - 5 proc. A to oznacza, że obie partie lewicowe mają powody do zadowolenia, bo jak widać Polacy chcą powrotu lewicy do Sejmu. Poza parlamentem znalazłyby się PSL - 4 proc. i Wolność - 2 proc.

(mal)

"Super Express"