Podlaska policja ustala okoliczności zniszczenia pięciu samochodów należących do osób, które działają w inicjatywie Medycy na Granicy - zajmującej się pomocą medyczną migrantom przy granicy polsko-białoruskiej.

Działacze inicjatywy Medycy na Granicy poinformowali w mediach społecznościowych, że minionej nocy nieznani sprawcy zniszczyli pięć aut osobowych, które należą do osób z grupy będących na dyżurze i "towarzyszących im dokumentalistów".

Na opublikowanych przez nich zdjęciach widać, że auta mają powybijane szyby, potłuczone reflektory, zniszczoną karoserię. Informują również, że auta mają poprzebijane opony.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował w niedzielę po południu, że zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło na policję rano. Auta wolontariuszy znajdowały się na parkingu przy jednym z pensjonatów.

Na miejscu nadal trwają czynności, policjanci zbierają materiał dowodowy i ustalają okoliczności zdarzenia. Zostały przyjęte zawiadomienia od pokrzywdzonych, a samochody zostały zabezpieczone do dalszych czynności. Na ten moment szacunkowa wartość zniszczeń nie jest znana - poinformował Krupa.

W sobotę Medycy na Granicy poinformowali, że 15 listopada kończą pracę przy granicy polsko-białoruskiej poza terenem objętym stanem wyjątkowym, a ich misję przejmie Poland Emergency Medical Team PCPM - Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM.