Co najmniej do piątku potrwa jeszcze izolacja zakażonych sióstr zakonnych i bezdomnych w Katowicach. Chodzi o siostry z zakonu Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty, u których pod koniec kwietnia potwierdzono zakażenie indyjską odmianą koronawirusa. W izolacji są też bezdomni, którym siostry pomagały.

W katowickiej siedzibie zakonu ciągle jest potwierdzone zakażenie. Na szczęście po wymazie zrobionym w ostatni piątek wiadomo, że dodatni wynik testu miała już tylko jedna z 25 przebywających tam osób.

Następne badanie izolowanych sióstr i bezdomnych będzie w najbliższy piątek. I dopiero jeśli wszyscy będą mieć wynik ujemny, izolacja zostanie zakończona.

Pod koniec kwietnia zakażenie potwierdzono u 28 osób. Jedna siostra zakonna zmarła, druga jest teraz w szpitalu. Do szpitala także trafił jeden z bezdomnych.

Na szczęście, poza tym miejscem, więcej przypadków indyjskiej mutacji koronawirusa tu w regionie nie stwierdzono.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś, że Covid-19 wykryto u kolejnych 1109 osób, zmarło 11 chorych. Resort podał tak, że w Polsce jest zdiagnozowanych ok. 30 pacjentów zakażonych indyjską wersją patogenu.

Opracowanie: