​Nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie) jest zakażona koronawirusem. Dyrekcja placówki dostała informację o tym już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce. Trwa postępowanie epidemiologiczne. Na kwarantannę kierowane są kolejne osoby — w tym dwoje uczniów.

Informację o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu dzisiaj. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny - poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz. Jak dodał w placówce (największej w gminie) odbyło się rano rozpoczęcie roku.

Cytat

Nikt nie wiedział wcześniej o tym zakażeniu. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie na kwarantannę trafili już dyrektor placówki oraz zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów. Dyrektor i wicedyrektor uczestniczyli dzisiaj w rozpoczęciu roku
- przekazał wójt.

Poinformował, że w Zespole Szkół, na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci. Przyznał, że skierował do powiatowego sanepidu wniosek o przejście na tryb nauki zdalnej. 

W rozmowie z PAP wójt gminy Unisław przekazał, że jest w kontakcie ze służbami sanitarnymi i uzyskał informacje o konieczności kwarantanny u osób z kontaktu, ale nie ma zgody na przejście na tryb zdalny.

Dyrektor szkoły zadecydował o wykorzystaniu godzin dyrektorskich do piątku 4 września.

Cytat

Chcemy dać sobie czas i poczekać na wyniki wszystkich testów, które zostaną przeprowadzone u osób kierowanych na kwarantannę. Do piątku uczniowie nie wrócą więc do szkoły. Co będzie dalej? Tego jeszcze nie wiemy
- podkreślił wójt.

Zakażona nauczycielka szkoły uczestniczyła w ostatnich dniach m.in. w radzie pedagogicznej, jak i innych spotkaniach związanych z ustaleniami odnośnie do kolejnego roku szkolnego. Miała też kontakt z dwójką uczniów.