W Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie rozszczelniła się instalacja tlenowa. Konieczna okazała się interwencja strażaków.

Do awarii instalacji tlenowej we włoszczowskim szpitalu doszło w czwartek przed godz. 17. Na miejscu szybko pojawili się strażacy.

Pękło kolano w głównym kolektorze rozprowadzającym. Dlatego doszło do gwałtownego spadku ciśnienia. Dzięki temu, że jesienią ubiegłego roku instalacja tlenowa była remontowana, to można było wykorzystać butle z tlenem, które szpital wówczas otrzymał. Można je było bardzo łatwo wpiąć do głównej instalacji - podkreślił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Do szpitala dotarł transport dodatkowych butli z tlenem dla pacjentów. Zapas przyjechał z Kielc.

W szpitalu we Włoszczowie butle z tlenem są bardzo potrzebne, bo jest tam leczonych 180 osób zakażonych koronawirusem. Dotychczasowy oddział internistyczny działa teraz jako covidowy.

Awaria została już usunięta. Pracownicy starostwa będą sprawdzać, co mogło być powodem rozszczelnienia instalacji.

Przypomnijmy, że we wtorek w szpitalu tymczasowym w Poznaniu zabrakło tlenu dla pacjentów, 12 chorych przewieziono do innej placówki. Powodem było za późne zamówienie. Dwie osoby zostały dyscyplinarnie zwolnione z pracy, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa narażenia na utratę życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, za co grozi do 5 lat więzienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandaliczne wtargnięcie do szpitala. Zatrzymano 32-latka z Torunia

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: